Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli mbyll shqyrtimin gjyqësor ndaj Arbër Paplekajt

Gjykata e Apelit e juridiksionit të përgjithshëm mbylli shqyrtimin gjyqësor ndaj Arbër Paplekaj.

Gjykata i jep kohë për konluzionet përfundimtare palëve, avokatëve dhe prokurorit, duke caktuar datën 24 maj ora 10:30.

Lajmi konfirmohet për nga gazetarja Klodiana Lala.

Ekspertët kanë interpretuar mekanizmin e ngjarjes përmes kamerave të sigurisë. Konkluzionet e ekspertizës përmes kamerave të sigurisë: viktima Pjerin Xhuvani erdhi në vendngjarje i shoqëruar nga disa persona. Konkluzionet e kamerave të sigurisë: 2 grupimet u shtynë me njëri-tjetrin, në vendngjarje edhe policia.

Ekspertët sipas pamjeve të kamerave të sigurisë: konflikti i armatosur fillon nga pozicioni ku është viktima. Reagimi i të pandehurit që tërhiqet besojmë se ka identifikuar qitësa.

Arber Paplekaj pyet në sallën e gjyqit ekspertët: A mund të ketë qenë ngjitur një qitës me viktimën deri sa faktorët plotësues dalin nga tyta dhe anësore nga dritarja e pistoletës? Ekspertët përgjigjen: Po ngjitur, 1 cm afër ose maksimalisht deri në 1 metër afër.

Paplekaj pyet sërish ekspertët: çfarë pozicioni ka patur viktima kur është qelluar, statik apo lëvizje ? Eskpertët përgjigjen: Në lëvizje në drejtim për para.

(Arena e Lajmit)

Arena e Lajmit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Apeli mbyll shqyrtimin gjyqësor ndaj Arbër Paplekajt

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook