Atalanta “heq dorë” nga De Ketelare, shumë i shtrenjtë për “La Dea-n”

14 gola dhe 11 asist duket se nuk mjaftuan për të bindur Atalantën për të blerë Charles De Ketelaere nga Milani.  Afati është caktuar në mesin e qershorit dhe për momentin vullneti i Orobics është i qartë: uluni në tryezë për të negociuar një çmim të ri. Por rreth Via Aldo Rossi vullneti duket të jetë i qartë: nuk ka zbritje, veçanërisht pas vitit të shkëlqyer të belgut nën drejtimin e Gasperinit. Ashtu si ish-lojtari i Bruges, edhe Saelemaekers është i destinuar të rikthehet në Milanello: me ardhjen e Italiano-s në Bologna, planet e Bolonezëve kanë ndryshuar.

Milani, i cili tashmë po llogariste të merrte transferimin nga Atalanta, nuk duket i gatshëm të konsiderojë konfirmimin e De Ketelaere në skuadër: ai do të shitet sërish, këtë herë në mënyrë të përhershme. Të përforcuar nga tërheqja e madhe e CDK-së në Bergamo, kuqezinjtë shpresojnë të marrin telefonata nga jashtë. Shpresa është të marrim propozime mbi 22 milionë euro, objektiv i arritshëm në rast interesi nga Premier League.

Fonseca, zyrtarizimi i të cilit pritet në mesin e qershorit, pothuajse me siguri do të ketë edhe Saelemaekers, pasi belgu nuk duket se bë pjesë në planet e Italiano-s tek Bologna.

Mbetet për t’u parë nëse ai mund të jetë pjesë e projektit të ri teknik të Milanit, përndryshe do të ketë vend për një lamtumirë të re.

Arena e Lajmit

Atalanta “heq dorë” nga De Ketelare, shumë i shtrenjtë për “La Dea-n”

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook