Nuk mjafton Doncic për Dallas, Boston fiton serinë e parë të finaleve të NBA (VIDEO)

Ndeshja e parë e finaleve të NBA shkoi për Boston, që dominoi kundër Dallas-it dhe fitoi 107-89. Celtics e rezervuan fitoren që në pjesën e parë, me Mavericks të paaftë për t’u afruar në pjesën e dytë pavarësisht 30 pikëve të Doncic. Bostoni i dërgoi një mesazh shumë të qartë Dallas-it: do të nevojitet diçka e jashtëzakonshme për të fituar titullin.

Performancë e shkëlqyer kolektive nga vendasit, 22 pikë për Brown, 20 për Porzingis që erdhi nga pankina dhe 16 pikë e 11 rebound për Tatum. Në krahun tjetër, Doncic shënoi 30 pikë për Mavericks, por ai që i mungon takimit me ndeshjen e parë të finaleve ishte Irving, i cili shënon vetëm 12 pikë.

Ndeshja e dytë finale mes këtyre dy skuadrave është planifikuar për natën mes të dielës dhe të hënës, përsëri në “TD Garden”, me Boston që do të përpiqet të përsërisë këtë performancë për të kaluar në epërsi 2-0.

()

Arena e Lajmit

Nuk mjafton Doncic për Dallas, Boston fiton serinë e parë të finaleve të NBA (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook