100 fitore në krye të Francës, Deschamps synon një tjetër rekord

Didier Deschamps është një nga trajnerët më jetëgjatë në krye të një ekipi përfaqësues, por në Gjermani synon të kthehet në një legjendë.

Deschamps ka fituar gjithçka si lojtar dhe si trajner, por i mungon vetëm një trofe, Evropiani, objektiv që synon ta arrijë në “Euro2024”.

Në kërkim të këtij trofeu, Deschamps arriti një rekord personal shumë të rëndësishëm, ndaj Austrisë siguroi fitoren e 100 në krye të Francës, me 154 ndeshje në dispozicion.

()

Arena e Lajmit

100 fitore në krye të Francës, Deschamps synon një tjetër rekord

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook