“Milanit i duhen blerje në çdo repart”, Kostakurta i ashpër me kuqezinjtë: Leao duhet të përmirësohet, Lukaku një dështim

Për merkaton e Milanit, është prononcuar edhe ish futbollisti i klubit kuqezi, tashmë në rolin e analistit, Alesandro Kostakurta, i cili padyshim nuk la pa përmendur edhe çështjen Leao.
“Leao është lojtari më i rëndësishëm i Milanit dhe shpresoj që të mund të jetë i tillë për një kohë të gjatë. Është e qartë se duhet të vazhdojë të përmirësohet. Këtë vit besoj është përmirësuar, jo siç e prisnim të gjithë, por hapa përpara ka bërë. Milani përfundoi i dyti dhe nuk do të doja që ky aspekt të harrohet përballë skuadrave që ishin më të forta në letër”, deklaroi 58-vjeçari që gjithashtu ka edhe këshilla për merkaton.

E sidomos për repartin e tërhequr, për të cilin tha: “Për mendimin tim, për t’u afruar më shumë me këtë Inter, por mbi të gjitha me një panoramë europiane që tifozët e Milanit janë mësuar, drejtuesit kuqezi gjithashtu duhet të përqendrohen në blerjen e ndonjë mbrojtësi. Veçanërisht ata qendrorë. Sipas meje me një prurje në çdo departament mund të ishte ideale për Milanin”.
Në ditët e fundit po përflitet edhe një transferim i Romelu Lukakut te “Djalli”, teksa të njëjtin lojtar e do edhe Konte te Napoli. Në lidhje me ish-bomberin e Interit, Kostakura nënvijëzoi:

“Unë nuk mendoj se Lukaku ka ndonjë problem me mjedisin që mund të gjejë apo me pritjen që mund t’i rezervojë tifozëria. Personalisht nuk jam më një tifoz i madh i tij. Madje shpresoj që Kamarda mund të luajë në vend të Lukakut. Nëse Lukaku do të luante 4-5 ndeshjet e para, atëherë do të doja që në të tjerat të mund të luante Kamarda. Është ndoshta shumë i ri, por me atë potencial që ka duhet promovuar në mënyrë që të njihet më mirë me kriteret e një klubi si Milani. Është e ardhmja dhe nuk mund të mjaftohet mes disa minuta në ekipin e parë”.

Arena e Lajmit

“Milanit i duhen blerje në çdo repart”, Kostakurta i ashpër me kuqezinjtë: Leao duhet të përmirësohet, Lukaku një dështim

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook