“Përgjegjësia është e imja”, Spalletti nuk dorëzohet, por i pason “topin” Gravina-s

Eliminimi i Italisë, në atë formë, përballë Zvicrës është e vështirë për t’u “përtypur” nga opinioni në Itali, nga tifozët, por Spalletti nuk ka ndërmend të dorëzohet, të jap dorëheqjen, sheh nga e ardhmja. Në konferencë për shtyp, trajneri i përfaqësueses “azzurre” nuk hezitoi të merrte përsipër përgjegjësitë, por i kaloi topin presidentit të FIGC në lidhje me të ardhmen e tij:

“Përgjegjësia është gjithnjë e trajnerit, zgjedhjet i bëra unë. Do të flas me Gravina-n pasi me mua ka pasur një sjellje si një person i madh, të dëgjojmë se çfarë ka ai për të thënë”, u shpreh Spalletti duke lënë të kuptohet se nuk ka ndërmend të jap dorëheqjen, por që tani po mendon se çfarë duhet të t’u kualifikuar për në Botëror:

Është e qartë që duhet më shumë gjunjë, ritëm dhe freski”, theksoi trajneri i Italisë në konferencë për shtyp.

()

Arena e Lajmit

“Përgjegjësia është e imja”, Spalletti nuk dorëzohet, por i pason “topin” Gravina-s

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook