Festoi në mënyrë të pahijshme, UEFA trondit Anglinë, hap një hetim për Bellingham, ja çfarë rrezikon

Në momentin më të bukur, pasi siguruan një biletë për në fazën çerekfinale, për të trazuar disi ambientin në radhët e përfaqësueses Angleze ka menduar UEFA. Qeveria e futbollit Evropian ka hapur një hetim për Jude Bellingham, për mënyrën e tij të festimit pas golit në minutën e 95-të.

Futbollisti britanik gjatë festimeve bëri një gjest të pahijshëm duke prekur pjesë intime të trupit. Sipas UEFA-s, kjo është shkelje e rregullave bazë të sjelljes.

Në këtë mënyrë Bellingham rrezikon të dënohet me një ndeshje skualifikim, mund të humbas çerekfinalen kundër Zvicrës, por më e mundshme në këtë rast është të dënohet me një gjobë të majme.

()

Arena e Lajmit

Festoi në mënyrë të pahijshme, UEFA trondit Anglinë, hap një hetim për Bellingham, ja çfarë rrezikon

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook