Nga pengjet e Europianit deri te rinovimi i mundshëm i Sylvinhos, Tafaj flet pa “doreza”

Aventura e Shqipërisë në Europian përfundoi në fazën e grupeve. Për kombëtaren dhe për çështje të ndryshme në kampin kuqezi foli specialisti i futbollit, Alban Tafaj në “Euro 24” në News 24.

“Nota e Shqipërisë në Euro? Kjo skuadër ka bërë gjëra pozitive, na mblodhi të gjithë shqiptarëve atje, ishte  grup ferri.

Peng kam vetëm ndeshjen e parë. Nëse do kishim guxim më shumë, do kalonim grupet.

Prisja më tepër nga Broja. Mund të kishte kontribuar më mirë në ndeshjen e parë.

Sylvinho është një nga trajnerët e mi të preferuar. Sylvinho i  duhet kombëtares. Rinovimi është në dorën e Sylvinhos, ka punuar, ka dashur të tregojë vlerat vazhdimisht” – tha ai.

(J.S/)

 

Arena e Lajmit

Nga pengjet e Europianit deri te rinovimi i mundshëm i Sylvinhos, Tafaj flet pa “doreza”

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook