LIVE/ Gjermania vendos ekuilibrat, realizon Wirtz (VIDEO)

Spanjë 1-1 Gjermani

Euro 2024 / Faza çerekfinale

Stadiumi: Stuttgart

Formacionet:

SPANJA: Simon, Carvajal, Cucurrella, Laporte, Le Normand, Pedri, Rodri, Ruiz, Yamal, Williams, Morata.

GJERMANIA: Neuer, Tah, Rudiger, Raum, Kimmich, Gundogan, Can, Kroos, Musiala, Havertz, Sane.

Minutë pas minute:

88- Gol Gjermania, Wirtz vendos ekuilibrat.

 

52- Gol Dani Olmo. Spanja në epërsi.

46- Nis pjesa e dytë.

45- Mbyllet fraksioni.

20- Havertz provon me kokë, kordinohet mirë, por qendrore goditja!

14- Yamal afër golit, gjuajtje e bukur nga goditja e dënimit.

10- Aksioni i parë i “Panzerave”, gjithsesi gabojnë të besuarit e Nagelsmann, pasi i fundit nuk jepet siç duhet. Ritëm i kënaqshëm këto minuta.

2- Zbritje e shpejtë e Spanjës, iberikët shkaktojnë drithërima, shansi i takoi Pedrit.

1-Nis ndeshja.

(J.S/)

Arena e Lajmit

LIVE/ Gjermania vendos ekuilibrat, realizon Wirtz (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook