A do të humbasë Nagelsmann njeriun e tij më të rëndësishëm në kombëtare?

“Ne duam të jemi kampionë bote. Kjo është e qartë!”.

Pas fundit të hidhur në Euro2024 kundrejt Spanjës, trajneri i kombëtares Julian Nagelsmann, vendosi menjëherë se çfarë do të bëjë duke dy vitet e ardhshme.

Titulli në vitin 2026 në SHBA, Meksikë dhe Kanada është synimi i ri i madh. DFB gjithashtu ka marrë masa paraprake për këtë duke zgjatur kontratat me ekipin e trajnerëve dhe drejtorin Rudi Völler deri në vitin 2026. Por befas disa klube po kërcënojnë të ndërhyjnë në planifikimin e ardhshëm të Federatës…

Bëhet fjalë për ndihmësin e Nagelsmann dhe të besuarit shumë të ngushtë, Sandro Wagner. Ai është në listën e disa klubeve brenda dhe jashtë vendit, raporton BILD.

Nëse ai merr kërkesat e duhura, Wagner mund të fillojë të dëshirojë shumë punën e përditshme në një klub. Ai ndoshta do të duhet të paktën të dëgjojë ofertat si trajner kryesor.

Wagner punon pothuajse në baza të barabarta me Nagelsmann dhe fjala e tij ka peshë në të gjitha vendimet e rëndësishme. Mbi të gjitha, për shkak se ish-sulmuesi Wagner (duke përfshirë Bayern dhe Hoffenheim) flet gjuhën e lojtarëve, ai është komunikuesi kryesor rreth ekipit.

Ai gjithashtu u ul në tavolinë gjatë diskutimeve për rolin e Nagelsmann përpara Kampionatit Evropian.

Arena e Lajmit

A do të humbasë Nagelsmann njeriun e tij më të rëndësishëm në kombëtare?

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook