Rasti Cucurrela, Shefi i Gjytarëve të UEFA-s: Situatë e qartë, vendimi i arbitrit ishte…

Prekja me dorë e mbrojtësit të Spanjës, Cucurella gjatë ndeshjes me Gjermaninë ka shkaktuar zhurmë të madhe, pasi arbitri Taylor nuk akordoi penallti. Shefi i Gjytarëve të UEFA-s, Roberto Rosetti nuk ka hezituar të flasë, për episodin në fjalë.

“Jo çdo prekje me dorë apo krahë është një penallti. Ne duam të konsiderojmë lëvizjen e lojtarëve. Lëvizjet biomekanike. Ju e dini, kjo është një situatë e qartë. Ai rast nuk ishte asnjëherë një penallti”, ka thënë Rosetti.

(J.S/)

 

Arena e Lajmit

Rasti Cucurrela, Shefi i Gjytarëve të UEFA-s: Situatë e qartë, vendimi i arbitrit ishte…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook