Efektivi vret me armën e shërbimit vëllain, dyshimet e para

Download

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë. Një efektiv ka vrarë me armën e shërbimit të vëllanë,.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Gushticë.  Pas një sherri, efektivi ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka qëlluar drejt të vëllait duke e lënë të vdekur. Ende nuk dihen emrat e personave të përfshirë në ngjarje apo shkaqet për të cilat ka nisur sherri.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, Flora Ahmeti zëdhënëse e rajonit të Policisë për Prishtinën.

Sakaq hetuesit policorë në bashkëpunim me Inspektoratin Policor të Kosovës kanë nisur hetimin për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin.

Njoftimi: Prishtinë, 7 maj 2022 – Sot rreth orës 15:00, kemi pranuar informatën për të shtëna me armë zjarri, në fshatin Gushtericë e Poshtme të Graqanicës.  Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilat kanë hasë në një person pa shenja jete.  Vdekjen e viktimës (mashkull) e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje.  Personi i dyshuar ( zyrtar policor) është arrestuar ndërkohë që aktualisht hetuesit policor në bashkëpunim me IPK-në, kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin”.

Efektivi vret me armën e shërbimit vëllain, dyshimet e para

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook