I akuzuar për vjedhje, 21-vjeçari arratiset nga Gjykata e Korçës, Policia i vihet pas (EMRI)

Gjykata E Shkalles Se Pare Ne Korce 600x360 1

Është arratisur nga Gjykata e Korçës i burgosuri Kristian Medolli, 21-vjeç. Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga gazetarja Lorena Kodra. Raportohet se i riu akuzohej për vjedhjen e një banese në fshatin Qatrom dhe arrestimi i tij ishte bërë i mundur të premten. Ai dyshohet se ka vjedhur një motor frigoriferi dhe një biçikletë në banesën e 44-vjeçarit V. H. Policia ndërkohë ka ngritur pika kontrolli në hyrjet dhe daljet e qytetit, me qëllim kapjen e të riut.

Njoftimi i Policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Mesditën e sotme, në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë, nga salla ku po zhvillohej seanca gjyqësore, është larguar shtetasi K. M., 21 vjeç, banues në Qatrom, Korçë, (i arrestuar më datë 06.05.2022, për vjedhjen e një banese në fshatin Qatrom).

Nga ana e Policisë janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e këtij shtetasi.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Arena e Lajmit

I akuzuar për vjedhje, 21-vjeçari arratiset nga Gjykata e Korçës, Policia i vihet pas (EMRI)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook