Sezon historik/ Çfarë larmishmërie! 3 finale Europiane, 6 shtete pjesëmarrëse

Mbrëmjen e sotme është plotësuar edhe numri i 6 skuadrave finaliste në 3 ligat më të rëndësishme të Europës. Bëhet fjalë për Champions Ligën, Europa Ligën dhe Konferenc Ligën. Por, çfarë larmishmërie, në 3 finalet Europiane do të marrin pjesë 6 shtete të ndryshme. Kjo është hera e parë në histori, që 3 finalet më të rëndësishme Europiane të kenë këtë shpërndarje gjeografike.

3 FINALET

Në Champions do të kemi një duel anglezo-spanjoll, në Ligën e Europës, përballen mes tyre një skuadër skoceze dhe një gjermane, ndërsa në Ligën e Konferencës, në finalen e madhe të Tiranës, do të kemi një duel italo-holandez. Mbetet të mësohen me mjaft kuriozitet se cilat shtete do të festojnë në fund.

FINALJA E CHAMPIONS LEAGUE:

LIVERPUL-REAL MADRID (28 MAJ) – PARIS (FRANCË)

FINALJA E EUROPA LEAGUE:

REJNXHËRS-FRANKFURT (18 MAJ) – SEVIJA (SPANJË)

FINALJA E KONFERENCË LEAGUE:

ROMA-FEJNORD (25 MAJ) – TIRANË (SHQIPËRI)

Arena e Lajmit

 


Sezon historik/ Çfarë larmishmërie! 3 finale Europiane, 6 shtete pjesëmarrëse

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook