Shtyrja e negociatave për emrin e Presidentit, Boçi nuk i kursen ironitë: Merre me mend si ka degraduar çështja e zgjedhjes së kreut të shtetit

Luciano Boci 770x433 1 648x320

Pas zhvillimeve të fundit dhe shtyrjen sërish të negociatave mes maxhorancës dhe opozitës për emrin e Presidentit të ri, nuk ka munguar ironia nga negociatori që është caktuar nga Komisioni i Rithemelimit, Luçiano Boçi.

Në një reagim të fundit të bërë në Facebook, Boçi shkruan se Rama e ka në xhep Presidentin, ndërsa Balla dhe Alibeaj “bashkë do të shpikin formulën antikushtetuese, jashtë negociatave politike”.

Statusi i plotë:

“Formula” për zgjedhjen e Presidentit na paska ngecur e ngatërruar në dilemën Balla Alibeajn apo Alibeaj Ballën.

Do e shpallin nesër e në vazhdim të dy “me transparencë” në sofrën “publike” të interesave.

Merre me mend si ka degraduar çështja e zgjedhjes së kreut të shtetit!?

Jashtë negociatave politike, siç e kushtëzon kushtetuta dhe brenda konsideratave të individëve politikë me prioritete krejt të ndryshme, por që asnjëri nuk e ka shqetësimin për Presidentin.

Për ata, në fund të fundit, me kompetencat që e kanë katandisur, ai nuk ka pikë rëndësie.

I pari në formulë (mendoni kë të doni si të parë) ka interes të sulmojë opozitën duke pastruar Ramën.

I dyti (gjithmonë sipas zgjedhjes suaj) kërkon përçarjen e opozitës duke favorizuar Ramën.

Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri.

Dhe në fund kjo formulë pritet të pjellë Presidentin.

Domethënë janë bashkë dhe e vetmja gjë që i ndan është se Balla ka mandatimin e Asamblesë e Grupit Parlamentar të PS, ndërsa Alibeaj ka mandatimin e Ramës dhe Ballës.

Përsëri diferenca nuk është aq e madhe!

Pothuaj sa emri që ka në xhep Rama për President!

Shtyrja e negociatave për emrin e Presidentit, Boçi nuk i kursen ironitë: Merre me mend si ka degraduar çështja e zgjedhjes së kreut të shtetit

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook