Vajza e tij merr pjesë në “ishullin e bikinive”/ Legjenda e Liverpulit shfaqet i acaruar: Mos më bëj të…

Legjenda e futbollit Michael Owen ndodhej jashtë vendit në fillim të kësaj jave, kur vajza e tij 19-vjeçare Gemma bëri debutimin e saj në “Love Island”.

Ish-ylli Liverpool-it nuk kishte parë asnjë episod të emisionit kontrovers të takimeve deri në atë moment, por çfarë mënyrë për t’u prezantuar. Aty në ekran ishte vajza e tij e vogël, jo vetëm e shfaqur me bikini, por më vonë, u përkul në shtrat me një burrë tetë vjet më të madh nga ajo të quajtur Davide.

“Nuk është diçka që ndonjë baba dëshiron ta shikojë, apo jo?” thotë ai.

Ai pranon se ishte pak i hutuar nga rregullat e Love Island, veçanërisht faktin që konkurentët që mezi e njohin njëri-tjetrin ndajnë një shtrat, por gruaja e tij Louise ishte gati t’i shpjegonte atij gjithçka.

“I thashë Luizit, “a duhet vërtet të flenë bashkë, në të njëjtin shtrat?” Ajo tha “po”.

“Nëse ka kontakt fizik, mendoj se do të hedh diçka në ekran. Nuk dua të shoh puthjen. Mos më bëj të shoh puthjen!’

Gemma is currently 'coupled' with Italian Davide Sanclimenti (pictured: The pair kissing) - a man eight years her senior - as part of the hit ITV reality show

Ai këmbëngul se Gemma, më e madhja nga katër fëmijët e tij, nuk dëshironte gjithashtu të puthej. “Kjo ishte një nga gjërat për të cilat ajo ishte më e shqetësuar, rregulli i puthjes që ato kishin.

“Unë nuk dija asgjë për shfaqjen, por shqetësimi ishte se ajo do të duhej të puthte me patjetër djemtë që dilte në takim.”

“Isha larg, kështu që nuk e pashë episodin e parë, por mamaja e saj më tha se ekzistonte mundësia që ajo të bënte një kërcim, një xhiro apo diçka tjetër – për të cilën Gemma nuk do të ishte rehat. Por mendoj se sa më gjatë të jetë brenda, aq më e qetë do të jetë për këtë lloj gjëje.”

Gruaja e futbollistit ka qenë edhe më e shqetësuar që kur Gemma shkoi në vilën e famshme Love Island dhe, brenda natës, u bë viktimë e fyerjeve në rrjetet sociale.

Gemma është akuzuar për pothuajse gjithçka – shumë e shëndoshë, shumë e dobët, shumë brune, shumë e zbehtë. “Është e vështirë sepse unë kam tre fëmijë të tjerë dhe kjo është motra e tyre dhe ata po lexojnë këto gjëra.

Back in the real world, has he met many of Gemma¿s (pictured) previous boyfriends (and not with a baseball bat?). ¿Yes, but to be honest she hasn¿t had that many. Lockdown kind of stalled all that for that age group.

“Louise ka qenë shumë e mërzitur për këtë. Mund të thuash, “mos e lexoni”, por kjo është shumë e vështirë. E di që ajo është mësuar me atë lloj gjëje me mua – e kam kaluar gjithë jetën, por është ndryshe kur është vajza jote. Për Louise është më e vështirë.”

A janë kritikat më të shpeshta për Gemma-n ato për pamjen e saj fizike apo personalitetin e saj? ‘Personalitet. Ajo është vajza më e mrekullueshme që mund të takoni.Ajo është e zgjuar dhe qesharake dhe e sjellshme. Ajo nuk është me dy fytyra. Ajo është besnike, një person i denjë,”-shprehet ish-ylli i Liverpulit.

Michael's (pictured with Gemma) wife has been even more jittery since Gemma went into the famous Love Island villa and, overnight, became the victim of the sort of vile social media trolling that being on Love Island tends to invite

Megjithatë, është një dilemë shumë moderne e prindërimit – si ta përballoni kur vajza juaj, që sapo mbaroi shkollën, shkon në Ishullin e Dashurisë.

Vajza e një futbollisti me famë botërore është rritur në një botë pallatesh, shkollash private dhe pushimesh luksoze. Prindërit e saj krijuan Stallat Manor House në 2007 dhe ata mbajnë kuaj të shumtë në shtëpi. Dhe tani ajo është në Love Island, toka e bikinit!

“Unë imagjinoj se mund të tronditem nëse Gemma do ta takonte dashurinë e jetës së saj edhe në Love Island.”Ai flet për mënyrën se si ai dhe Louise u takuan në shkollën fillore. “Ajo ishte e vetmja vajzë që kam dashur ndonjëherë si të dashurën time. Unë isha vrapuesi më i shpejtë në shkollë, por kur ajo më ndiqte me puthje, gjithmonë e lija të më arrinte. Ne kemi qenë bashkë përgjithmonë,”-përfundoi futbollisti.

Gemma is pictured here with Liam Llewellyn, with whom she was originally partnered up as part of the ITV show's 'coupling' system

Vajza e tij merr pjesë në “ishullin e bikinive”/ Legjenda e Liverpulit shfaqet i acaruar: Mos më bëj të…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook