U arrestua për kontrabandë droge, ja çfarë vendimi merr gjykata ruse për basketbollisten amerikane

Gjykata ruse ka marrë vendimin për basketbollisten e famshme amerikane, Britni Griner, duke i mohuar asaj kërkesën për një ekstradim në SHBA, duke e lënë dhe një muaj në burg.

pjimage

Ajo u shfaq në gjyq duke mbuluar me një kapuç fytyrën e saj për t’u mos u fotografuar nga kamerat, ndërkohë që gjykata e shtyu dhe me një muaj seancën tjetër të saj, për të marrë një vendim përfundimtar.

Griner u arrestua në shkurt të këtij viti, për shkak se u kap në tokën ruse duke kryer kontrabandë droge dhe kërkoi që të ekstradohej në SHBA, por pasi filloi lufta, basketbollistja u detyrua të qëndronte në Rusi.

 

Arena e Lajmit


U arrestua për kontrabandë droge, ja çfarë vendimi merr gjykata ruse për basketbollisten amerikane

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook