Titulli mes Milanit dhe Interit vendoset në javën e fundit, njihuni me kundërshtarët dhe objektivat e tyre

Titulli i Serisë A do të vendoset në javën e fundit të kampionatit, ku kuqezinjtë e Milanit kanë një avantazh prej 2 pikësh me Interin e vendit të dytë.

inter - milan

Kuqezinjtë kryesues do të përballen me Sasuolon në transfertë, me ekipin vendas që ndodhet në mesin e tabelës pa objektiva në ndeshjen e fundit, ku për skuadrën e Piolit edhe barazimi do të mjaftonte për të siguruar fitoren e kampionatit.

Zikaltërit nga ana tjetër do të përballen me Sampdorian në shtëpi, në një ndeshje ku miqtë vijnë të qetë me mbijetesën të siguruar. Skuadra e Inzagit edhe në rast suksesi do të shpallej kampion vetëm në rast se Milani humbet ndeshjen e saj.

Në këto kushte mbetet për t’u parë shkalla e dedikimit të kundërshtarëve në këto ndeshje vendimtare për fatet e titullit.

NDESHJET:

Sasuolo-Milan 15:00 Data: 22.05.2022

Inter-Sampdoria 15:00 Data: 22.05.2022

RENDITJA:

645

Arena e Lajmit


Loading…

Titulli mes Milanit dhe Interit vendoset në javën e fundit, njihuni me kundërshtarët dhe objektivat e tyre

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook