I hodhi qeset me hashash sapo pa policinë, arrestohet 23-vjeçari në Elbasan (VIDEO)

Hbrt

Një i ri është arrestuar nga uniformat blu në qytetin e Elbasanit, teksa është ndaluar në flagrancë duke shitur lëndë narkotike të llojit kanabis.

Njoftimi i policisë:

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza.  Sekuestrohen doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa.  Arrestohet në flagrancë 23-vjeçari që i posedonte.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, kanë goditur një rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Në përfundim të veprimeve për këtë rast u arrestua në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, shtetasi:  G. T., 23 vjeç, banues në lagjen “Vullnetari” Elbasan.

Gatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, të cilat ky shtetas i ka hedhur në tokë kur ka parë shërbimet e Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

I hodhi qeset me hashash sapo pa policinë, arrestohet 23-vjeçari në Elbasan (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook