Cristiano Ronaldo nxjerr në shitje avionin e tij luksoz, ja cila është arsyeja

Cristiano Ronaldo po përballet me një sezon ndryshimesh. Ai dëshiron të largohet nga Manchester United në kërkim të sfidave të reja dhe gjithashtu ka nxjerrë në shitje avionin e tij privat, me të cilin mbërriti javën e kaluar në Palma de Mallorca për të kaluar pushimet familjare me Georgina Rodriguez dhe fëmijët e tij.

Avioni, i cili i kushtoi lojtarit portugez 20 milionë euro kur ai luante për Real Madridin, tani mesa duket është shumë i vogël për të. Të paktën kështu thonë ‘ESDiario’, të cilët pretendojnë se dëshira e tij është që tani të blejë një avion më të madh.

Sipas këtij informacioni, Cristiano e jep me qira avionin e tij privat kur nuk e përdor, me një tarifë midis 6000 dhe 10000 euro për çdo orë fluturim.

Me paratë që do të fitojë nga shitja, ylli portugez planifikon të financojë një pjesë të blerjes së një avioni të ri, ndonëse ende nuk ka vendosur se cilin dëshiron.

Avioni i tij aktual mund të strehojë vetëm dhjetë pasagjerë, një kapacitet i vogël për një familje të madhe të përmasave të tij. Ajo arrin 900 km në orë dhe vetëm 250 njësi u prodhuan në mbarë botën për klientët ekskluzivë.

Ka lidhje Wi-Fi dhe është e pajisur me një shtrat dhe pajisje kuzhine për të përgatitur çdo ushqim në fluturim.

Cristiano Ronaldo nxjerr në shitje avionin e tij luksoz, ja cila është arsyeja

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook