Tom Kruis feston 60-vjetorin, njihuni me makinat dhe motorët sportiv që kanë shoqëruar aktorin në filmat e tij më të famshëm

Dita e djeshme ka qenë vërtetë speciale për aktorin amerikan , Tom Kruis i cili ka festuar 60-vjetorin e tij të lindjes. Aktorin përgjatë karrierës së tij madhështore e kanë shoqëruar disa nga makinat dhe motorët sportive më me emër përgjatë filmave ikonik të luajtur nga ana e tij, ku secili prej tyre dallohet për veçantinë dhe stilin.

1 . “Risky Business” dhe makina ikonike “Porsche” 928 që u përdorë nga ana e aktorit gjatë xhirimeve.

7567567

2 . Motori “Kawasaki GPz 900” gjatë xhirimeve të filmit legjendar “Top Gun” ku aktori ka kryer disa nga skenat më emocionuese duke përdorur shpejtësinë e motorit.

56464

3 . Makina e garave relli “Buick Regal” në filmin “Days of thunder”.

7867868

4 . Një tjetër makinë ikonike a qenë ajo sportive “Lexus 2054 EV”, e përdorur në filmin “Minority report”.

6756767

5 . Koleksioni i aktorit vazhdon me një tjetër motor legjendar super të shpejtë si “Ducati Hypermotard”, i përdorur në filmin “Kinght and day”.

786786788

6 . Padyshim një nga filmat më të famshëm të aktorit “Mission Impossible” nuk do të kishte qenë i njëjti pa motorin supersonik “BMW S1000 RR” që u përdor për të xhiruar skenat ekstreme të filmit.

567677

7 . Një tjetër motor ikonik i gamës së filmave “Top Gun” është ai që u përdorë në serinë “Maverik” që ishte motori “Kawasaki H2-R”.

545455

8 . Për ta përmbyllur me një klasike, patjetër nuk mund të lëmë pa përmendur makinën legjendare “Fiat 500” që aktori përdori në filmin “Mision Impossible Dead Reconing.”

675675677

Tom Kruis feston 60-vjetorin, njihuni me makinat dhe motorët sportiv që kanë shoqëruar aktorin në filmat e tij më të famshëm

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook