Zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë, Vjosa Osmani: Urime! Do të punojmë që për thellimin e raporteve vëllazërore

284128256 562781855206358 8339306892610267795 N

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar zotin Bajram Begajn për zgjedhjen në postin e Presidentit të Shqipërisë. Ky është urimi i parë i ardhur nga vendet e rajonit për kreun e ri të shtetit.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Osmani ka nënvizuar se do të bashkëpunojnë në të ardhmen që raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës e Shqipërisë të thellohen edhe më tej

“Urime të përzemërta për presidentin e sapozgjedhur të Shqipërisë, z. Bajram Begaj! Ju uroj suksese në rolin tuaj të ri dhe shumë të rëndësishëm.

Së bashku do të punojmë që raportet vëllazërore ndërmjet Kosovës e Shqipërisë t’i thellojmë edhe më tej, si dhe t’i sjellim vendet tona më afër BE-së”, ka shkruar ajo.

Arena e Lajmit

Zgjedhja e Presidentit të ri të Shqipërisë, Vjosa Osmani: Urime! Do të punojmë që për thellimin e raporteve vëllazërore

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook