Foto/ Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi Webb

Biden333

Joe Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb.

Biden shoqërohet nga zëvendëspresidentja Kamala Harris dhe shefi i NASA-s, Bill Nelson.

“Jam i nderuar që jam këtu me ju. Sot hapet një kapitull i ri në eksplorimin e hapësirës,” thotë Harris.

“Galaktikat që shkëlqejnë pranë galaktikave të tjera.

Një pjesë e vogël e universit”, thotë numri një i NASA-s, Bill Nelson, duke i shpjeguar Biden imazhin e parë të marrë nga teleskopi James Webb, me të cilin do të jemi në gjendje t’u përgjigjemi pyetjeve që ne ende nuk dimë të formulojmë”.

(nytimes/BalkanWeb)

Foto/ Biden zbulon imazhin e parë të marrë nga teleskopi Webb

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook