Blushi tregon eksperiencën e keqe në Kavajë: Fotografova motorin dhe një burrë më tha “do të të vras”

Motorr

Ben Blushi këtë herë është ndalur në Kavajë.

Ai ka ndarë në rrjete sociale një histori jo të këndshme , me një qytetar në Kavajë.

KAVAJA, NJË HISTORI E SHKURTËR DHE NJË PYETJE AKOMA MË E SHKURTËR

Kaloja në një rrugicë në Kavajë. Pashë një motorr të vjetër dhe një shishe qumështi mbi trotuar.

Nuk e di pse rrinin afër njëra tjetrës. Më pëlqyen ashtu si dy objekte pa lidhje dhe vendosa ti fotografoj.

Pa shkrepur as dy herë dëgjoj një burrë që ulërinte duke vrapuar drejt meje. Ishte i skuqur sikur i kisha marrë shishen e qumështit.

Mos fotografo motorrin. Zhduku, do të vras.

Çfarë ke i thashë?

Do të vras çpunë ke këtu?

Nuk kam asnjë punë po fotografoj rrugën.

Më jep aparatin

Nuk ta jap aparatin

Ma jep se do të vras

Nëse më vret nuk e hap dot aparatin tim

Do të vras nëse ke fotografuar motorrin

Po pse motorri jot është?

Nuk është motorri im po prapë do të vras

Qetësohu, i thashë.

Ske turp maskara, fotografon nëpër rrugë.

Qetësohu se nuk kam fotografuar asgjë

Zhduku se do të vras zhduku shpejt.

U zhduka.

Tani kam një pyetje për ju.

Ky burrë çfarë kishte a ma shpjegoni dot?

A ju duket se i ngjan dikujt në këtë faqe?

Unë nuk di ti jap motorrit dhe në jetën time skam pirë kurrë qumësht.

Motorr

Blushi tregon eksperiencën e keqe në Kavajë: Fotografova motorin dhe një burrë më tha “do të të vras”

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook