Junajtid gati të bëjë çmenduri për titullarin e Barcelonës, i ofron një pagë më të lartë se ajo e Ronaldos

Mesfushori i Barcelonës, Frenki De Jong duket se është kthyer në objektivin kryesor të merkatos së Mançester Junajtid, me klubin anglez që është I gatshëm t’i ofrojë një gaë marramendëse futbollistit për transferimin në Angli.

FRENKI DE JONG

Sipas raportimeve nga “Daily Star”, Junajtid i ka ofruar holandezit një kontratë 5-vjeçare më një pagë rreth 395 mijë paund në javë, më e lartë edhe se paga që të tjerë emra të mëdhenj si Ronaldo, Varan, apo Sanço përfitojnë në klub.

“Djajve” i mbetet tashmë të gjejnë rrugën e duhur me Barcelonën, me klubin katalanas që e vlerëson kartonin e futbollistit rreth 90 milionë euro.

Arena e Lajmit


Loading…

Junajtid gati të bëjë çmenduri për titullarin e Barcelonës, i ofron një pagë më të lartë se ajo e Ronaldos

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook