VIDEO/ Trofeun e ngritën dy “kapitenë”, shihni festën e Vllaznisë për Kupën e 8 në histori

Vllaznia ka fituar sot Kupën e Shqipërisë për herë të 8 në historinë e saj, duke shtuar një tjetër trofe të rëndësishëm për historinë e klubit. Një trofe të cilin këtë herë e ngritën lart njëkohësisht dy kapitenë.

bandicam 2022-05-31 21-58-13-786

Erdenis Gurishta mori trofeun nga duart e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, por nuk ishte ai që e ngriti i vetëm lart. Kapiteni i kuqebluve zgjodhi që këtë ta bënte bashkë me Ardit Krymin, i cili largohet këtë verë nga ekipi kuqeblu për të luajtur jashtë Shqipërisë, pasi deri tani kishte luajtur vetëm me ngjyrat e kësaj skuadre.

Arena e Lajmit


Loading…

VIDEO/ Trofeun e ngritën dy “kapitenë”, shihni festën e Vllaznisë për Kupën e 8 në histori

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook