VIDEO/ Gurë dhe shishe, shqiptarët përplasen ashpër me romët në Selanik, të paktën dy të plagosur dhe katër të arrestuar

39

Një përleshje mes shqiptarëve dhe romëve është raportuar të ketë ndodhur në Selanik. Mediat greke shkruajnë se shkak për sherrin është bërë debati i fëmijëve të familjeve që më pas ka degraduar në përfshirjen e të rriturve, në këtë përplasje të dhunshme.

Ngjarja ka ndodhur në parkun Peristeria, dhe sipas dëshmitarëve në sherr janë përfshirë më shumë se 20 persona.

Përleshja ka ndodhur për rreth një orë, familjarët kanë përdorur gurë shishe alkooli dhe sende të tjera gjatë përleshjes fizike. Policia u lajmërua nga banorë të lagjes e cila ka ndërhyrë menjëherë.

Ndërkohë bëhet me dije se për pasojë dy persona janë plagosur dhe katër tjerë janë arrestuar.

VIDEO/ Gurë dhe shishe, shqiptarët përplasen ashpër me romët në Selanik, të paktën dy të plagosur dhe katër të arrestuar

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook