Një surprizë nga Premier Liga për Murinjon, mesfushori holandez i vetofrohet Romës

E ardhmja e Doni Van de Bik mbetet ende një mister, me mesfushorin holandez që u rikthye te Mançester Junajtid pas një huazimi te Evertoni. 25-vjeçari duket gjithmonë e më lart “Old Trafford” edhe pas afrimit të teknikut holandez, Erik Ten Hag. Në këto kushte Van de Bik po shqyrton mundësitë, me Romën e Murinjos që mund të jetë destinacioni i tij i ardhshëm.

van de book

Sipas raportimeve nga “Corriere della Sera”, agjenti i mesfushorit ja ka ofruar kartonin e tij verdhezinjve të cilët po e shqyrtojnë si mundësi për të nisur më pas negociatat me Junajtid.

Roma do të mund ta kryente këtë transferim vetëm në një marrëveshje huazimi për shkak të vlerës së lart të kartonit, me Junajtid që do të gjente kështu një vend ku të dërgonte Van de Bik edhe për një sezon tjetër.

Arena e Lajmit


Loading…

Një surprizë nga Premier Liga për Murinjon, mesfushori holandez i vetofrohet Romës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook