Vrau vëllanë dhe kunatën në Tiranë, lihet në burg Arsen Muskurti (VIDEO)

Rsen

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën ‘arrest në burg’ për Arsen Muskurtin.

Muskurti autori i vrasjes së vëllait dhe kunatës së tij Dritan dhe Nora Muskurti është paraqitur sot në Gjykatë ku u njoh dhe me masën e sigurisë.

Ngjara e rëndë e ndodhur para disa ditësh në kryeqytet  tronditi mbarë opinionin publik, në ambiente e agjencisë turistike në pronësi të tyre.

Gjithashtu Dritan Muskurti 44 vjeç, kishte kërkuar urdhër te menjëhershëm mbrojtje, me datë 26 gusht, duke pretenduar se vëllai i tij, Arseni ishte bërë shqetësim për të e familjen. Gjyqtarja Majlinda Dogga kishte caktuar datën 6 shtator për të shqyrtuar pretendimet e dy vëllezërve, por tashmë kërkesa do të pushohet, përderisa 44-vjeçari Muskurti baba i 3 fëmijëve u ekzekutua bashkë me gruan e tij Nora nga i vëllai. News 24 mëson gjithashtu se dy vëllezërit po përballeshin në gjykatën e Tiranës edhe në një tjetër proces civil.

Arena e Lajmit

Vrau vëllanë dhe kunatën në Tiranë, lihet në burg Arsen Muskurti (VIDEO)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook