Presidenti Bajram Begaj mesazh urimi: 100 vite partneritet i ngushtë mes dy aleatëve Shqipëri- SHBA

Bajram Begaj

Presidenti i vendit Bajram Begaj ka shpërndarë sot një mesazh urimi në kuadër të 100 vjetorit të rivendosjes se marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA.

Në një postim në Twitter, Presidenti Begaj shkruan: 28 korrik 1922- 28 korrik 2022/ 100 vite marrëdhënie diplomatike mes 🇦🇱&🇺🇸. 100 vite bashkëpunim miqësor & partneritet i ngushtë mes dy aleatëve në #NATO dhe anëtarëve të Këshillit të Sigurisë. 🇺🇳
Mirëpresim për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë, mbështetur në Partneritetin Strategjik.

 

Presidenti Bajram Begaj mesazh urimi: 100 vite partneritet i ngushtë mes dy aleatëve Shqipëri- SHBA

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook