Empoli gjen zëvendësuesin e Asllanit, mesfushori ballkanas pranë rikthimit në Serinë A

Largimi i Kristjan Asllanit, me mesfushorin e Kombëtares që do të zyrtarizohet në ditët e ardhshme si lojtari më i ri i Interit ka vënë në lëvizje Empolin për të gjetur zëvendësuesin e 20-vjeçarit.

7657567

Sipas raportimeve nga “La Nazione” i përzgjedhuri i Empolit duket të jetë mesfushori rumun, Razvan Marin, i cili në sezonin e shkuar ishte pjesë e skuadrës së Kaljarit me të cilën u rrëzua nga kategoria.

26-vjeçari duket kështu pranë rikthimit në elitën e futbollit italian, me dy klubet që kanë arritur një marrëveshje huazimi me të drejtë blerje përfundimtare për 8 milionë euro të kartonit të Marin.

Arena e Lajmit


Loading…

Empoli gjen zëvendësuesin e Asllanit, mesfushori ballkanas pranë rikthimit në Serinë A

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook