Aksioni në Athinë ku mbeti i plagosur 30-vjeçari shqiptar nga policja greke, dalin sot para gjykatës 32 të arrestuarit, 1 efektiv bashkëpunonte me bandat

3285577

32 personat e arrestuar të martën në zonë e Politeniupolit kanë mbërritur sot në Gjykatë.

Ndërkohë 23 nga 32 të arrestuarit përballen me akuza të rënda. Ndaj tyre janë ngritur procedime penale për vepra të shumta që kryesisht kanë të bëjnë me:

Organizata Kriminale

Grabitje

Trafik droge

Lëndim i rrezikshëm trupor

Rezistenca ndaj autoritetit

Mosbindje

Shkelje e ligjit për armët (kundërvajtje dhe krim)

Kujtojmë se arrestimet u kryen pas një supës aksioni të zhvilluar nga autoritetet greke, ku mbeti e plagosur një police 35-vjeçare, pasi u sulmua nga 30-vjeçari shqiptar.

Në të njëjtën kohë rezultoi se një efektiv policie kishte lidhje me trafikantët , dhe i sinjalizonte bashkëpunëtorët e tij për aksionet e policisë.

Arena e Lajmit

Aksioni në Athinë ku mbeti i plagosur 30-vjeçari shqiptar nga policja greke, dalin sot para gjykatës 32 të arrestuarit, 1 efektiv bashkëpunonte me bandat

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook