E rëndë në Sarandë, 13-vjeçarja bie nga kati i katërt, dërgohet me urgjencë me helikopter drejt Tiranës

Ambulance

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë ku një 13-vjeçare është rrëzuar nga kati i katërt i banesës ku jetonte.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për BalkanWeb se bëhet fjalë për 13-vjeçaren Kristjana Nikolla.

Sipas bluzave të bardha të pediatrisē Sarandë vajza shkoi në spital me shenja vitale, reagonte gjatë mjekimeve, por kishte marrë goditje në kokë dhe kishte frakturë në këmbë dhe dorë.

Ende nuk dihet shkaku i rënies së adoleshentes. Rënien e saj e ka parë rastësisht një efektiv policie banesa e të cilit ishte përballë më atë të 13 vjeçares. Ai ka shkuar menjëherë e mori vajzën në duar dhe me mjetin e tij e shpuri atë në spital.

Pas ndihmës së parë adoleshentja u transportua me helikopter tek Qendra e Traumës në Tiranë, për të marrë një ndihmë më të specializuar mjekësore.

Arena e Lajmit

E rëndë në Sarandë, 13-vjeçarja bie nga kati i katërt, dërgohet me urgjencë me helikopter drejt Tiranës

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook