EKSKLUZIVE/ Skënderbeu bën afrimin e radhës, merr mbrojtësin që prishi kontratën në Kosovë pas 4 vitesh

Skënderbeu e ka marrë shumë seriozisht ndërtimin e skuadrës që do të përfaqësohet në Kategorinë e Parë për sezonin 2022-2023.

ELVIS PRENCI 1

Pas konfirmimit të trajnerit Migen Memelli, disa rinovimeve të rëndësishme dhe afrimeve të tre lojtarëve afrikanë, “Panorama Sport” zbulon se marrëveshja e radhës e presidentit Ardjan Takaj është me mbrojtësin Elvis Prençi.

Ky i fundit prej katër vitesh ka qenë pjesë e Llapit të Podujevës në SuperLigën e Kosovës, ku arriti të fitojë edhe dy herë Kupën.

Gazeta mëson se sot qendërmbrojtësi Prençi ka takuar presidentin Takaj dhe ka rënë dakord për të vijuar karrierën me Skënderbeun.

Më parë në kampionatin shqiptar ka qenë pjesë e Partizanit, Korabit, Lushnjës, Teutës dhe Kukësit.

SKEDA E LOJTARIT –

ske

ske 1

Arena e Lajmit


Loading…

EKSKLUZIVE/ Skënderbeu bën afrimin e radhës, merr mbrojtësin që prishi kontratën në Kosovë pas 4 vitesh

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook