EKSKLUZIVE/ Mungonte në grumbullim, Guindo “braktis” Laçin prej…

Laçi u jep fund sot përgatitjeve intensive në Pogradec dhe skuadra do të kthehet në kryeqytet për të hyrë në javën ku do të mendohet vetëm për ndeshjen e parë të turit të parë të Ligës së Konferencës, ku më 7 korrik, ora 20:00, në “Elbasan Arena” presin malazezët e Iskras.

GUINDO

Kurbinasit ndihen gati për startin e aventurës europiane, gjë të cilën klubi e ka transmetuar edhe me anë të një postimi në faqen zyrtare në “Instagram”.

Fotoja ku pozonte i gjithë ekipi, lojtarët dhe stafi, ishte shoqëruar me diciturën: “Gati për gjëra të bukura”.

Kjo tregon se kurbinasit janë gati për të përsëritur sezonin e shkuar, ku arritën të shkojnë deri në turin e tretë të Ligës së Konferencës.

Por duke parë foton prezantuese të Laçit para ballafaqimit me malazezët e Iskras, binte në sy mosprania e golashënuesit më të mirë të sezonit të shkuar, Saliu Guindo.

“Panorama Sport” u interesua për të mësuar mungesën e sulmuesit, por nuk ka gjë për t’u alarmuar. Gazeta mësoi se Guindo ka udhëtuar para ca ditësh drejt Malit për të rinovuar pasaportën që i skadonte.

Sulmuesi e ka mbyllur me sukses këtë procedurë dhe sonte do të mbërrijë në kryeqytet dhe do të jetë gati për të mbajtur peshën e kurbinasve në Europë në fazën sulmuese.

Dëmtimi i Klinti Qatos në miqësoren me Gjilanin i ka prishur punë trajnerit Duro, gjithsesi kurbinasit kanë shpresë se do ta kalojnë me sukses Iskran.

Arena e Lajmit


Loading…

EKSKLUZIVE/ Mungonte në grumbullim, Guindo “braktis” Laçin prej…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook