Aksion në Himarë/ Tjetërsuan pronën dhe shpërdoruan detyrën, 8 persona në pranga, mes tyre edhe ish-zyrtarë

Policia E Kosoves

Policia ka kryer një aksion në Himarë ku kanë përfunduar në pranga tetë persona.

Ata akuzohen se kanë tjetërsuar 58 mijë metra katrorë tokë në pronat rreth Himarës.

Mes personave që janë arrestuar ka banorë të zonës dhe ish zyrtarë vendorë, të cilët dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën duke tjetërsuar sipërfaqen e tokës.

Arena e Lajmit

Aksion në Himarë/ Tjetërsuan pronën dhe shpërdoruan detyrën, 8 persona në pranga, mes tyre edhe ish-zyrtarë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook