“Rama e do Shqipërinë serbisht”, Berisha: Të japë llogari për vjedhjet monstruoze, dënimi për të duhet të jetë me dekada

4d516afb 7e61 4fe5 Aea3 5841ae7c1172

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në fjalën e tij për mediat jashtë Kuvendit të Shqipërisë, u shpreh se kryeministri Rama duhet të japë llogari për vjedhjet e kryera, për të cilat tha se dënimi shkon në dekada.

“Sot vendi ka një opozitë më të fuqishme se ndonjëherë, Rama në një mënyrë i ka kohërat e numëruara, ishte në Beograd dëshmoi se Shqipërinë e do serbisht, atje do shkojë nëse lejohet. E vërteta është që duhet të japë llogari për vjedhjet monstruoze, veprat penale nuk bëjnë vite por dekada dënim për Ramën.

Opozita është në betejë me Edi Ramën kryetarja e Kuvendit është thjeshtë një instrument në duart e tij. Çdo gjë është e përcaktuar nga ai që vendosi monizmin absolut në Shqipëri”, tha Berisha.

Arena e Lajmit

“Rama e do Shqipërinë serbisht”, Berisha: Të japë llogari për vjedhjet monstruoze, dënimi për të duhet të jetë me dekada

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook