Sheikët e Premier Ligës zbarkojnë në Itali dhe lëshojnë “bombën”: Guardiola na ka pyetur për transferimin këtu

Grupi i investitorëve “City Group” ka zyrtarizuar marrëveshjen përfundimtare për blerjen e klubit të Palermos. Sheikët që kanë në pronësi edhe skuadrën e Mançester Sitit kanë folur lidhur me këtë investim ku parashikojnë rikthimin në Serinë A.

palermo-mansour-sicilialive-800x445

Blerësit e rinj kanë folur dhe për një temë të bujshme, i cili është transferimi në të ardhmen i trajnerit Pep Guardiola, i cili është në krye të klubit tjetër që ata kanë në pronësi Mançester Siti. Arabët e kanë lënë të hapur mundësinë e këtij emërimi të bujshëm në të ardhmen duke theksuar se Guardiola interesohet shpesh për këtë klub.

“Guardiola na pyet gjithmonë nëse ka diell në Palermo.

Ai është gjithmonë i interesuar dhe na pyet vazhdimisht për këtë lëvizje që kemi bërë. Ku i dihet ndoshta në të ardhmen edhe ai do të na bashkohet këtu.”, u shprehën përfaqësuesit e “City Group”.

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

Sheikët e Premier Ligës zbarkojnë në Itali dhe lëshojnë “bombën”: Guardiola na ka pyetur për transferimin këtu

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook