Mania e vetullave të zbardhura, trendi që po dikton yjet

Vetullat e zbardhura janë bërë trendi më ‘in’ kohëve të fundit. Ato i kemi paë në pasarela dhe në mesin e të famshëmve. Të qarta, në të vërtetë shumë të qarta, vetullat zbardhen rrënjësisht, derisa pothuajse zhduken nga fytyra, duke ndryshuar totalisht tiparet e saj.

Vetullat e zbardhura, ndryshimi i trendit

Vetullat e Cara Delevingne fillimisht i tronditën të gjithë, por në një kohë shumë të shkurtër u bënë trendi për t’u kopjuar kudo: të plota, të trasha, të palosura në mënyrë perfekte dhe të karakterizuara nga efekti i vetullave me shkurre. Megjithatë, sot gjithçka ka ndryshuar dhe para syve tanë dhe padyshim në rrjetet sociale duket se ka një përmbysje të vërtetë të trendit. Ashtu si Bella Hadid, e cila fillimisht i tregoi ato tepër të holla, duke rikthyer humorin e viteve ’90 dhe më pas duke i ndriçuar plotësisht në pasarelë në Givenchy së bashku me motrën e saj: ndonjëherë nevoja për skenë, ose pasarela, herë të tjera zgjedhje personale dhe stili. Një ndryshim që nuk duhet marrë lehtë, sepse t’i bësh vetullat thuajse të padukshme do të thotë të ndryshosh rrënjësisht pamjen e fytyrës, duke i bërë tiparet më të ftohta, pothuajse tëhuajsuese dhe futuriste.

sopracciglia-decolorate-2-750x1000

Si të zbardhojmë përgjithmonë vetullat

Çështja e çngjyrosjes ekstreme është gjithmonë jashtëzakonisht e mprehtë. Nëse po flasim për qimet e vetullave, madje edhe në disa raste të mjekrës, këshilla jonë është që të mbështeteni tek një profesionist, nëse është parukeri apo tekniku i pastrimit nuk ka rëndësi të mbani mend se, edhe nëse është e mundur t’i bëni ato me komplete të bëra në shtëpi. dhe DIY, është mirë t’i kushtoni vëmendje ekstreme. Duhet shumë pak për të bërë gabime në vëllimet e oksigjenit, shpejtësinë e diafragmës ose përdorimin e produktit afër lëkurës duke e irrituar kështu: të gjitha arsyet pse do të ishte më mirë të mbështeteshit tek dikush kompetent.

sopracciglia-decolorate-1-750x1000

Revista Psikologjia/

Mania e vetullave të zbardhura, trendi që po dikton yjet

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook