Tërmeti i 2019/ Përfundon gjykimi, fiton pafajësinë ish-drejtori i ALUIZN-it, Flamur Gjuzi

Flamur Gjuzi

Përfundon gjykimi për çështjen e tërmetit të vitit 2019 që shkaktoi viktima dhe shumë të plagosur.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për BalkanWeb se ka fituar pafajësinë ish-drejtori i ALUIZN-it, Flamur Gjuzi.

Ish-drejtori i IMT-së Artur Çela dhe pronari lokalit Barons ku vdiqën dy persona, Artur Terziu po ashtu kanë fituar pafajësinë.

Punonjësi i ALUIZN-it, Skerdi Bello është dënuar me shërbim prove 2 vite. Ndërkohë Aldo Dakovelli është dënuar me shërbim komuniteti.

Arena e Lajmit

Tërmeti i 2019/ Përfundon gjykimi, fiton pafajësinë ish-drejtori i ALUIZN-it, Flamur Gjuzi

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook