“Terrorizimi i popullit, i vetmi shërbim i Ramës”, deputeti i PD për rritjen e çmimit të energjisë: Orkestra rilindase vazhdon me këshilla për t’u larë 1 herë në javë

Tritan Shehu

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu me anë të një postimi në Facebook ka treguar se si gjatë pandemisë së COVID-19, sipas tij Kryeministri “Rama mbushi mediat me pamjet e gënjeshtra nga Spanja ku gjoja dukej policia e atij vendi duke goditur popullsinë me shkopinj, por Ambasada spanjolle menjëhere e përgënjeshtroi këtë lajm të Ramës.

Gjithashtu. Shehu tha se në të njëjtën mënyrë “vazhdon ai dhe qeveria e tij terrorin mbi qytetarët, duke i kërcënuar se çmimi i energjisë do të rritet 4 herë, ndërsa “orkestra” rilindase vazhdon me “këshilla” për t’u larë një herë në javë, etj”.

“Terrorizimi i popullit, i vetmi “sherbim” ndaj shqiptareve i Rames!
Rama eshte i vetmi kryeminister ne Europe, qe u ofron qytetareve terror, ne vend te zgjidhjes se problemeve te tyre!
Ju kujtohet gjate Covid, pikerisht ne datat 20 mars 2020, kur ai mbushi mediat me pamjet e genjeshtra nga Spanja ku gjoja dukej policia e atij vendi duke goditur popullesine me shkopinj.
Ambasada spanjolle menjehere e pergenjeshtroi kete lajm te Rames.
Para pak ditesh, prej tribunes se Kuvendit nje veprim terrorizues i ngjashem.
“Zvicra paskish vendosur tre vite burg per ata qe do te mbanin termostatin e kondicionerit mbi 19 grade”, deklaroi ai.
Genjeshter edhe kjo, qe detyroi ambasaden e Zvicres ta pergenjeshtoje.
Dhe nderkaq vazhdon ai dhe qeveria e tij terrorin mbi qytetaret, duke i kercenuar se cmimi i energjise do te rritet 4 here!
Ndersa “orkestra” rilindase vazhdon me “keshilla” per tu lare nje here ne jave, fikur dritat ne oren 22, ngrohur me… e te tjera absurditete mesjetare te tilla.
Terrorizimi i cdo lloji eshte menyra e vetme, qe njohin autokratet per te qeverisur.
Eshte i vetmi “sherbim”, qe ata i bejne e dine t’i bejne popujve te tyre.
Per aq kohe sa popujt i lejojne te qendrojne ne pushtet e te sundojne.
Per aq kohe sa nuk jane ngritur per t’i permbysur, si e vetmja menyre per te shpetuar nga ata e terrori i tyre.
Per te kthyer demokracine dhe mireqenien ne vend.
PS. Po ju bashkengjis edhe disa sekonda nga fjala ime e dates 15 Shtator ne Kuvend, pikerisht per ate cfare Rama deklaroi ndaj Zvicres, si dhe keq perdorimin prej tij te Spanjes.”

“Terrorizimi i popullit, i vetmi shërbim i Ramës”, deputeti i PD për rritjen e çmimit të energjisë: Orkestra rilindase vazhdon me këshilla për t’u larë 1 herë në javë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook