Aksi Romë-Bergamo kthehet në një “autostradë”, dy klubet e Serisë A gati për shkëmbimin e dyfishtë

Roma kërkon të rikthehet dhe një herë në majat e Serisë A, me trajnerin portugez Zhzoe Murinjo që kërkon të ndërtojë një skuadër pretendente për titull sezonin e ardhshëm.

roma-atalanta

59-vjeçari kërkon të afrojë në skuadër dy emra të mëdhenj të klubit rival në Itali, Atalantës.

Luis Muriel dhe Mario Pasaliç janë dy emrat e preferuar nga portugezi të cilët kërkon t’i afrojë në kryeqytet, të cilët i shikon si pjesë e planit të tij për të arritur te trofetë.

af6d041b62e860a8364602f6d1191cdc-59477-1574803857

Gjithsesi, siç bën me dije “Tuttosport”, Murinjo ka në planë që të mos shpenzojë asnjë qindarkë për ta, duke i ofruar homologut të tij, Gasperini, dyshen e sulmit, Stefan El sharaui dhe Karles Perez.

Stephan El Shaarawy of AS Roma celebrates with Carles Perez after scoring the goal of 3-0 during the Conference league p

Në Itali theksojnë gjithashtu që trajneri i bergamaskëve mund ta pranojë këtë ofertë, pasi i pëlqen të dy lojtarët e ofruar nga Roma.

Arena e Lajmit


Loading…

Loading…

Aksi Romë-Bergamo kthehet në një “autostradë”, dy klubet e Serisë A gati për shkëmbimin e dyfishtë

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook