BE reagon pas takimit me Qeverinë: Kemi shqetësime serioze për draftin e amnistisë fiskale

Whatsapp Image 2022 09 29 At 10.22.13 (2)

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale.

Kjo deklaratë dhënë për “News24” erdhi fill pas takimit me kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla dhe ministren e Financave, Delina Ibrahimaj.

“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale. Ne do të vazhdojmë konsultimet me autoritetet përkatëse të qeverisë për të rishikuar këtë legjislacion,” tha Delegacioni i BE-ne Shqipëri.

Arena e Lajmit

BE reagon pas takimit me Qeverinë: Kemi shqetësime serioze për draftin e amnistisë fiskale

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook