Situata brenda PD/ “Kemi detyrim të dalim në zgjedhje me një kandidat”, Salianji: Gjërat nuk zgjidhen me vendime gjykate

Salianji 2

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji në një dalje për mediat nga Kryesia e Kuvendit deklaroi se me rëndësi është që demokratët të dalin me kandidatë të përbashkët për zgjedhjet lokale.

Duke u ndalur te situata brenda PD, Salianji tha se pavarësisht problemeve, gjerat nuk zgjidhen me vendime gjykate.

“Është detyrim i çdo deputetit dhe përfaqësuesi të PD, që të gjithë delegiminin e pushtetit ta përdorë në raport me pozicionin dhe ruajtjen e interesit të qytetarëve. Duke bërë opozitë se sa duke u marrë me çështjes të brendshme të PD. Në PD ka probleme por nuk zgjidhen duke iu adresuar njëri-tjetrit me konferenca për shtyp. Deputetë të PD, ulen me kundërshtarë politikë dhe jo me njëri-tjetrin. Nuk zgjidhen gjërat me vendim gjykate, Gjykata duhet të përshpejtojnë vendimin. Gjykata ka rëndësi, por përtej kësaj çështja e PD është një çështjes që zgjidhet me vullnetet të gjithë përfaqësuesve të saj. Barra më e madhe mbetet me at aq kanë marrë përsipër të drejtojnë. Drejtuesit për komunikimin publik kanë për detyrim të dalin me një kandidat. Këtu do të jemi dhe do ta komunikojmë. Do të jemi përgjegjës para demokratëve, votuesve, duke i ulur vlerën përballjes me kundërshtarin politik që është Rama dhe PS. Unë jam ende i bindur që PD do të dalë me një kandidat. Këtu do të jemi. Nuk bëjmë më asnjë betejë për të bërë gara se kush karrierë do të mbledh apo do të akumulojë më shumë mbështetës. Ulem dhe bëj takime. Por duhet që këto pyetje duhet të drejtohen te ata që kanë marrë tagrat. S’besoj se ka pengesa. është çështjes vullneti dhe mesa duket e karrierave personale më shumë se sa interesi i demokratëve, dhe Shqipërisë për të pasur një opozitë më të fortë.”, tha Salianji.

Arena e Lajmit

Situata brenda PD/ “Kemi detyrim të dalim në zgjedhje me një kandidat”, Salianji: Gjërat nuk zgjidhen me vendime gjykate

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook