“Boll me ‘trarët’ e korrupsionit të Rilindjes”, Vasili për protestën e banorëve në Divjakë: Nuk ngopen duke shtuar taksa të reja. Të gjithë në rrugë para se…

Petrit Vasili

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me protestën e mbajtur sot nga banorët, në kundërshtim të vendosjes së traut në në hyrje të parkut të Divjakës.

Në një postim në Facebook, Vasili u shpreh se protesta e qytetarëve ishte e drejtë ndërsa bëri thirrje për protesta masive.

“Boll me “traret” e korrupsionit te Rilindjes, qe nuk ngopet duke shtuar taksat e reja ndaj qytetareve.

Qytetaret në protestë shume te drejte për të kundërshtuar vendosjen e traut në hyrje të parkut të Divjakës, që i detyron qytetarët dhe automjetet të paguajnë për të hyrë.

Te gjithe ne protesta para se Rilindja tu vendose traun te shtepia cdo qytetari”, tha ia.

Arena e Lajmit

“Boll me ‘trarët’ e korrupsionit të Rilindjes”, Vasili për protestën e banorëve në Divjakë: Nuk ngopen duke shtuar taksa të reja. Të gjithë në rrugë para se…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook