“Nuk kam parë ego më të madhe në jetën time”, Runi i vërsulet Mbape për incidentin me Mesin: Dikush t’i kujtojë se…

Ndeshja e fundjavës së kaluar mes PSG dhe Montpelje është bërë temë diskutimesh në mediat ndërkombëtare për shkak të sjelljes së Kilian Mbape. Ky i fundit, në një moment nervozizmi, goditi me shpatull Mesin, me këtë të fundit që mbeti shumë i çuditur nga reagimi i shokut të skuadrës.

asdsadasdsad

Ngjarja është komentuar edhe nga Uejn Runi, i cili pasi pa pamjet, nuk ngurroi të kritikonte francezin për mënyrën se si ishte sjellë me një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit botëror.

“Një lojtar i moshës 22 apo 23 i cili me dashje godet me shpatull Mesin… Unë nuk kam parë asnjëherë në jetën time një ego më të madhe”, ishin fjalët e ish-sulmuesit i cili në karrierën e tij e ka pasur shpesh si kundërshtar argjentinasin. “Dikush t’ia kujtojë Mbape se Mesi kishte fituar katër herë “Topin e Artë” kur kishte moshën e tij”, vazhdoi ish-sulmuesi anglez.

Arena e Lajmit


“Nuk kam parë ego më të madhe në jetën time”, Runi i vërsulet Mbape për incidentin me Mesin: Dikush t’i kujtojë se…

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook