Shpërthimi i hotelit në Sarandë/ Atentat i mirëmenduar ndaj godinës, autorët lidhën tritolin në seri (Detaje+Foto)

Whatsapp Image 2023 02 13 At 17.29.31

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me shpërthimin e godinës së një hoteli dykatësh të quajtur ‘Bizanti’ në qytetin e Sarandës në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Burime për BalkanWeb mësojnë se ka pasur një seri shpërthimesh në zonë dhe se nga vlerësimi i forcave xheniere tritoli ka qenë i lidhur në seri nga autorët, gjë që ngre dyshime të forta për një tentativë të mirëmenduar nga përgjegjësit.

Gjithashtu janë siguruar pamje nga momenti para shpërthimit të marra nga kamerat e subjekteve pranë hotelit që u shpërthye me lëndë plasëse.

Sakaq, nga raportimet e mëhershme është mësuar se shpërthimi i fortë ka shkaktuar dëme të shumta në bizneset dhe objektet pranë hotelit që ishte shënjestra e aktit kriminal.

Shpërthimi i hotelit në Sarandë/ Atentat i mirëmenduar ndaj godinës, autorët lidhën tritolin në seri (Detaje+Foto)

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook