“Sinjali SOS!”, Vasili jep alarmin: Europa duhet ta dijë, po shpopullohen shkollat! Rama propagandë të degraduar

Petrit Vasili

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me shpopullimin e shkollave në vend.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Vasili thekson se Europa duhet të dijë se dhjetëra nxënës kanë braktisur shkollat.

REAGIMI I VASILIT

Sinjali SOS! Europa duhet ta dije se dhjetra mije nxenes jane me pak ne shkolla e gjimnaze!
Europa duhet ta dije se, tragjedia e shpopullimit te Shqiperise eshte cdo dite, cdo ore, cdo sekonde ajo qe po zhbën Shqiperine.
Europa duhet ta dije se:
🆘️ Plot 17 mije e 543 nxenes me pak se sa, nje vit me pare.
🆘️ Mungojnë 11 146 fëmijë të moshës shkollore 6-15 vjeç, ndërsa në shkollat e mesme numri është ulur me 6400 gjimnazistë.
🆘️ Në arsimin parauniversitar rreth 346 mijë nxënës, kur vitin e shkuar ishin 363 mijë.
🆘️ Brenda 3 viteve shkollore nga 2020-2021 deri në vitin 2022-2023 numri i nxënësve është ulur përafërsisht me 45 mijë.
🆘️ Rënia më e madhe vjet ishte në gjimnaze, me 17 813 nxënës më pak se në vitin shkollor 2020-2021.
Europa duhet ta dije se çdo propagande e degraduar narkotike e Edi Rames asgjesohet ne çast perpara ketyre shifrave te tmerrshme!

Arena e Lajmit

“Sinjali SOS!”, Vasili jep alarmin: Europa duhet ta dijë, po shpopullohen shkollat! Rama propagandë të degraduar

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook