Atentati në tentativë ndaj banesës së Erion Alibejt në Elbasan, 2 të arrestuar, mes tyre edhe kunati i tij

Elbasan

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati në tentativë ndaj banesës së Erion Alibejt në Elbasan. “BalkanWeb” mëson se janë shoqëruar 10 persona. Sakaq ditën e djeshme janë arrestuar Arben Spahiu, kunatin e Erion Alibejt dhe Arsen Preci.

Kujtojmë se ditën e djeshme në Elbasan u parandalua një ngjarje kriminale. Uniformat blu bllokuan një automjet brenda të cilit u gjetën  armatime dhe lëndë djegëse. Automjeti po përdorej nga dy persona, të cilët mendohet se ishin vrasës me pagesë.

Vendi ku u gjet automjeti, i cili po survejohej prej policisë ishte pranë pallatit ku jeton Erion Alibej, i cili po gjykohej si porositës i vrasjes së Emiliano Ramazanit dhe Regis Runajt.

Më herët, një grup kriminal kishte planifikuar që t’i vendoste Alibejt në pallat tritol dhe të hidhej në erë banesa e tij.

 

Arena e Lajmit

Atentati në tentativë ndaj banesës së Erion Alibejt në Elbasan, 2 të arrestuar, mes tyre edhe kunati i tij

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook