“Atentat politik dhe i pabesë”/ Goditja me grusht e Berishës, reagon PD: Urdhër nga Edi Rama, Blendi Çuçi dhe Ardi Veliu

F88ed015 4195 4348 9a34 A8d2a2184918

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka, foli ditën e sotme në një konferencë për shtyp në selinë e PD-së në lidhje me sulmin ndaj ish-kryeministrit Berisha.

Noka deklaroi se organizator i sulmit ishte kryeministri Rama, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dhe kreu i AMP-së Ardi Veliu, ndërsa shtoi se plani i qeverisë ishte që me plagosjen e liderit të opozitës të mos mbahej protesta e thirrur në ditën e Samitit BE- Ballkani Perëndimor.

Sekretari i Përgjithshëm, Flamur Noka:

Pak orë nga agresioni është e qartë se pas atentatit politik dhe të pabesë ndaj liderit të opozitës Sali Berisha, fshihet Edi Rama, Blendi Çuçi dhe Ardi Veliu. Informatori i Policisë është porosia direkte e pushtetit.
E gjitha ishte organizuar si skenar i pushtetit me tre qëllime:
Së pari, plagosjen e Sali Berishës me qëllim mbylljen e gojës së liderit të opozitës, dhe rrjedhimisht shqiptarët të mos kishin zë sot.
Dhe së dyti, acarimin e mbështetësve të Partisë Demokratike dhe të opozitës, në një shkallë që do i shtynte ata përtej arsyes, dhe drejt dhunës përplasjes me policinë.
dhe së treti shmangien e Berishës dhe opozitës si interlokutor dhe shpalljen e tij dhe PD si forca destabilizuese dhe anti-europiane.
Gjatë gjithë javës pushteti u munduan të pikturonte me ngjyrat e Rilindjes, ekran më ekran, nëpërmjet skllevërve të pushtetit, një opozitë të dhunshme.
Por skenari ju mbeti përgjysmë. Për tu hakmarrë për këtë fakt, pasi gjakosën liderin e opozitës, Cuci me porosi të Ramës dha urdhër të shpalleshin në kërkim dy demokratë, që u munduan të neutralizonin informatorin e future të Policisë.
Për të kuptuar se agresori ishte njeriu i partisë, i lëshuar rrugëve të Tiranës në kërkim të gjakut, mjafton besoj fakti se akoma pa u realizuar atentanti, doli nga zyra e Fugës dhe Cucit, akt-ekspertiza false ku sulmuesi konsiderohej me problem mendore.
Probleme mendore ka vetëm një person dhe ai quhet Edi Rama. Një hakmarrës serial, sic e pohon vetë në librin “Kurbani”, dhe një gjenerator i kriminalizimit të politikës.
Me dhunen e korrupsionit ka blere votat, me dhunen e papunesise ka perzene shqiptaret nga shtepite e veta, me dhunen e varferise mban veten ne pushtet. Me dhunen fizike kerkon te hakmerret ndaj opozites.
Llogarite i ka bere gabim.

“Atentat politik dhe i pabesë”/ Goditja me grusht e Berishës, reagon PD: Urdhër nga Edi Rama, Blendi Çuçi dhe Ardi Veliu

Ju mund të regjistroheni në buletinin tonë të lajmeve plotësisht falas

Mos e humbisni mundësinë për t'u informuar për lajmet më të fundit dhe eksluzive, filloni tani abonimin tuaj falas me e-mail.

Welcome

Instalo aplikacionin tonë
×
Na ndiqni

Na ndiq në Facebook